مطلب داریم تا مطلب !

رضا علیاری | Reza Aliyari سه‌شنبه 8 بهمن 1392 , ساعت 01:36 چاپ مطلب


** .......... به نام خدا .......... **

خوب این تایپ نوشته هم ( مطلب داریم تا مطب ) نام داره .

مقدمه بی کران :

سوالات مطرح شده در ذهنمان :


1 - مطلب چیست ؟ 2 - چرا باید و چگونه مطلب بنویسم ؟ 3 - مطلب همون پست ؟ 4 - مطلب مفید چی ؟ 5 - آیا همه مطالب مفیدن و ..........نویسنده مطلب
خلاصه لپ کلام مقدماتی : مطلب چی و به چه درد میخوره ؟


یه شوخی یا یه واقعیت : آیا مطلب همون برنامه مطلب خودمون   MATLAB ؟!نرم افزار matlabیه مثال کاربردی - حقیقی : شما به عنوان یک وبلاگ نویس وقتی شروع به نوشتن یا درج یک پست در وبلاگ خود می نمایید ابتدا آن را ( مقصود مطلب یا پست مورد نظر ) در ذهنتان حلاجی می نمایید .


** اگر یک مطلب ( پست ) از فضای اینترنت انتخاب کرده باشید خوب بعد از copy & paste کل یا قسمتی از آن مطلب یا پست انتخابی را در وبلاگ یا وب سایت خود منتشر مینمایید . ( خلاصه مطلب مورد نظر را باید ویرایش هم از نظر علمی و هم از نظر املایی انجام دهید و یا ایده ها و افکار خود را در مطلب مورد نظر درج نمایید . ( البته با توجه به محتویات موجود . ) OK !


*bw* نکته ( برای وبلاگ نویسی ) : البته یادتون نره که اگر وبلاگ و  یا وب سات شما دارای فضای شخصی میباشد حتما" تصاویر و فایل های پیوست مورد نظر را به فضای خود انتقال دهید . ( یا به یکی از آپلود سنتر های معتبر در داخل کشور خودتان )


*bw* قانون به تر : اگر شما دارای یک فضای شخصی نیستید آپلود سنتری را انتخاب کنید که در سرور های داخل کشور خودتان میزبانی میشود .


*bw* نکته کاربردی : اگر هم دارای یک وب سایت با بازدید جهانی دارید حتما" باید فایل هایتان را در چندیدن آپلود سنتر جهانی + هاست خودتان قرار دهید . ( البته در آینده در این رابطه بیشتر صحبت خواهیم کرد . )


*bw* اگر مطلب ( پست ) تراوشات ذهن یا ایده های فکری خودتان باشد خوب ابتدا آن را تحلیل ذهنی ، آنالیز ، کاوش جملات ، سنجیدن جملات ، مرور و انتشار . ( البته کارهای آپلود سنتری و ذخیره و بک ( پشتیبان گیری ) از اطلاعات ساخته شده الزامی است .


خوب این یه مثال با توضیحات برای عزیزان دل وبلاگ نویس و صاحبان وب سایت است یا بود مسئله چییست ؟ ( بودن یا نبودن حقیقتی است انکار ناپذیر ! )
شروع بی پایان : START


خوب ، این همه گفتن گفتن برای چی بود ؟ برای این بود که وارد تعاریف مفهومی و کاربردی مطلب شویم .


میدونم تا این جا رو خوندیدن اگه نخونده بودین نمیرسیدین اینجا ! ( یه بار دیگه از اول شروع کنید به خوندن منتها رسیدین به این خط دیگه این خط نخونین ، ادامه رو بخونید .......... )


ادامه : >> حال به تعاریف بنیادی ، مفهومی و کاربردی مطلب می پردازیم .


تعریف بنیادی مطلب : مطلب عبارت است از : مجموعه نوشتار های و دستورات اهداف دار قانون مند که حاصل تراوشات ذهن گذشتگان ، مجموعه افکار و اندیشه ها و .......... است که به صورت نوشتار طی عملیات منطقی در اختیار ما قرار میگیرد یا گرفته است و همین طور بالعکس . ( قانون سوم مطلب )


 تعریف کاربردی مطلب : مطلب عبارت است از : مجموعه دستورات قانون مند هدف دار که ما در زندگی روزمره آن ها را بر حسب عادت به کار می بریم .


نکته : زیرا چون که در زندگی روز مره با سختی های زندگی روبرو هستیم در زیادی مواقع همین مجموعه دستورات را بر اساس و حسب بنیادی عادت به کار میبریم . ( مشکلات زندگی ، قدرت تفکر را تا حدودی از ما میگیرد و در بعضی مواقع ذهن ما را منحل مینماید . )


تعریف مفهومی مطلب : مطلب عبارت است از : مجموعه اقدامات مفهومی ، عملیات های منطقی و فازی ، بعد های اجرایی مبنا ، آنالیز محوری افکار و اندیشه های ما که بعد از مراحل تحلیل ذهنی ، آنالیز ، کاوش جملات ، سنجیدن جملات مرور و انتشار پیدا کرده که خود سسب آپدیت شدن ( به روز رسانی ) مطالب نیاکان ما میشود .


** شباهت تعریف مفهومی مطلب را در کجای مقدمه ی بی کران می توان یافت . ( الآن شاید پیش خودتون بگید طرف ما رو گرفته برای همین گفت که یه بار دیگه بخونید فقط برای همین ! شاید > شایدم چند تا دلیل داشته باشه ! )


** در ریاضیات به این جور موارد میگن ابهام که باید رفع ابهام بشن . ( مخصوصا" در حد و مشتق )


** توصیه : خودتون این ابهام رفع ابهام کنید تا با یکی از بعد های قضیه ی مفهومی مطلب داریم تا مطلب ! آشنا بشید و توانسته باشید آن را شناسایی و درک کنید . )


مطلب داریم تا مطلب ( 1 ) به پایان رسید نه ، چون مطلب داریم تا مطلب ( 2 ) در راه است .
نمودار میله ای


یکی از مثال های معروف در همین رابطه این که : فرض کنید یه شخصیتی ، کسی میره یه جا پشت یه تریبون ( حالا اونجا هم پر از شخصیت های معروف هستن ) و شروع میکنه به صحبت های نامناسب در اون جلسه ، کنگره ، همایش و .......... 

خوب چی میشه قطعا" بعدش تبعات سنگینی داره ( مگه نه ! ) بعد از این تبعات با اون شخص برخورد میشه و تازه اون جا که میفهمه که مطلب داریم تا مطلب یعنی چی !


** مقصود شخص یا مورد خاصی نیست و در همه جای دنیا این حکم صادق !


یکی بود یکی نبود .......... ما رسیدیم به جایی که باید بود .


یکی بود یکی نبود .......... ما رسیدیم به جایی که بود که بود !


** سوال : به نظر شما کدام یک از موارد فوق برای مطلب داریم تا مطلب مناسب تر است ؟
نویسنده مطالب عاشقانه


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد