ادبیات موتور های جست و جو !

رضا علیاری | Reza Aliyari یکشنبه 6 بهمن 1392 , ساعت 01:19 چاپ مطلب

** .......... به نام خدا .......... **


خوب این تایپ نوشته هم در باره ادبیات موتور های جست و جو است !

بی معطلی : مقدمه

مقدمه این که ما انسان های این کره خاکی در زندگی روزمره خویش با انواع ادبیات از قبیل : ادبیات ملل ها ، ادبیات ادیان ، ادبیات زبان ها ، ادبیات قوم ها ، ادبیات طایفه ها ، ادبیات رسانه ها ، ادبیات مجازی ( اینترنت و ......... ) و .......... برخورد کرده و با همه آن ها به نوعی سر و کار داریم . ( در همان زندگی روزمره )

کره زمین

** ما در حال حاضر دارای انواع مختلفی از ادبیات می باشیم که به امد خدا در آینده به بررسی کلیه آن ها و رابطه مستقیم آن ها با موتور های جست و جو از قبیل : بینگ ، یاهو ، گوگل و .......... خواهیم پرداخت .

انواع موتور های جست و جو

خوب شاید پیش خودتون بگید اصلا" ادبیات چی ؟ آیا اصلا" ذکر و انجام ادبیات در زندگی روزمره نیازه ؟ و .........

اول تعریف ادبیات : ادبیات عبارت است از : کلیه قوانین و احکامی از پیش تعیین شده زبانی و محاوره ای که ما در زندگی روزمره برای به تر زندگی کردن باید آن ها را به کار بسته تا در زندگی موفق تر باشیم یا موفق . ( خودتان قضاوت کنید . )

یه مثال کاربردی : شما وارد یک سوپرمارکت میشوید تا مقداری لوازم خوراکی خریداری نمایید . خوب ، اول از همه سلام آقای مغازه دار / آفای مغازه دار در جواب : سلام ، بفرمایید و ادامه ماجرا .......... این اجناس را از شما خواستار هستم و آفای مغازه دار تهیه و بعد از حساب و کتاب اجناس را به شما تحویل می دهد .

** شمای مشتری ( کلاینت ) در مثال بالا ادبیات را به طور خواسته انجام داده اید ( در یک سری از جا ها برای این جور مثال ها میگوین به نطور ناخواسته که این در واقع غلط است > چرا ؟ چون که همچنان ذکر کردم ما باید انواع ادبیات را که به صورت قوانین هستند در زندگی روزمره به کار ببریم . ) و آقای مغازه دار هم با شما تا آخر ماجرا یا داستان در حال شکل گیری با شما همکاری تا خروج شما از سوپرمارکت .
*** حالا فرض را بر این بگیرید که شمای مشری ( کلاینت ) ادبیات خواسته شده را رعایت نمی کردید . چه اتفاقی می افتاد ؟ هی یارو من اینارو میخوام زود باش بده برم .......... خوب اون هم میگفت برو گمشو بیرون ( بفرمایید بیرون ) / دوباره در این جا هم بستگی دارد که آقای سوپر مارکت دار چه نوع ادبیاتی را به کار ببرد .

یه مثال دیگه : شما وقتی وارد یه جمع ادبیاتی میشید سلام ، بفرمایید ، خوش آمدید و .......... و وقتی وارد یه جمع خاکی میشد بیشین بینم بابا ، سیرابی ، بتمرگ و ..........

** البته لازم به ذکر است که ما چند جور جمع ادبیاتی و خاکی داریم .

** ممکن است که ادبیاتی ها با شما خاکی و خاکی ها با شما ادبیاتی رفتار کنند . ( بستگی به موقعیت )

** پس شما هم با بستگی به موقعیت باید خودتان را با شرایط وفق دهید . ( ادبیات شرایطی لازم اجرا )

و مثال ها ی دیگر که در تایپ نوشته ها ی بعدی به آن ها خواهم پرداخت ..........


شروع بی پایان ( START ) :

خوب این همه گفتن گفتن واسه ی چی بود ؟ واسه ی شروع بی پایان زیر :


تعدادی از انواع ادبیات و تعدادی مثال را ذکر کردیم تا برسیم به موضوع اصلی یعنی : ادبیات موتور های جست و جو
موتور های جست و جو : عبارت هستد از : نوعی خاص از صفحات طراحی شده وب پیچیده تو در تو که به منظور جست و جوی درون صفحات وب دیگر و پیشبرد اهداف بلند مدت دنیای مجازی راه اندازی شده اند .

انواع موتور های جست و جو

** خوب همون جوری که در مثال های مقدماتی ذکر شد در هر جایی که باشیم رعایت ادبیات بر حسب موقعیت الزامی است .

** پس وقتی که وارد دنیای مجازی می شویم رعایت ادبیات دنیای مجازی الزامی است .
** موتور های جست و جو یکی از شاخه های اینترنت و اینترنت هم یکی از زیر مجموعه های مجموعه بزرگ دنیای مجازی است . ( می باشد . ) .

پس وقتی ما وارد دنیای بزرگ اینترنت می شویم  ( لاگین مینماییم ) در اکثر مواقع وارد یک موتور جست و جو مانند : بینگ ، گوگل ، یاهم و ......... میشویم ( در زیادی مرورگر ها به طور پیش فرض این حکم ادبیاتی رعایت شده است . )

خوب حالا ما با این قسمت ماجرا که چرا و به چه علت این که مرورگر مورد نظر ادبیات موتور جست و جو را رعایت کرده کار نداریم چون بعدا" براتون مفصل توضیح میدم .

و اما ادبیات موتور جست و جو : فرض کنید شما وارد یک موتور جست و جو میشوید به طور پیش فرض حکم مانند : گوگل
 (با بالا آمدن موتور جست و جو ) ( در زیادی مرور گرهای معروف گوگل پا ثابت است ) ( البته اگر دقت کرده باشید با اولین لاگین کردن در هر مرورگری صفحه اینترنتی مربوط به آن مرورگر لود شده و بالا می آید . ) / یا این که وقتی مرورگر بالا آمد آدرس موتور جست و جو را در یو آر ال نویس تایپ کرده و وارد موتور جست و جو میشویم ( پس در این جا ادبیا لاگین کردن به موتور جست و جو انجام شده است . )

و اما ادامه ماجرا :

* در موتور جست و جو هستیم و ادبیات لاگین به موتور جست و جو انجام شده است . ( درجه ی اول )

** در موتور جست و جو پارت های مختلفی از قبیل : انواع جست و جو / پست الکترونیک ( میل ) /  و امکانات دیگر .......... وجود دارد . خوب در درجه ی دوم به شناسایی این امکانات می پردازیم . ( ادبیات شناسایی )

*** یکی از امکانات ( ماژول های ) موجود در موتور جست و جو را انتخاب تا با آن به کار کنیم . ادبیات انتخاب ( درجه ی سوم )

** خوب این سه مرحله ( درجه ) ادبیاتی برای همه موتور های جست و جوی معروف صدق میکند .

** خوب بعد از مرحله ( درجه ) ادبیات انتخاب ادبیات های پیش فرض حکمی دیگری هم وجود دارد که به بررسی تک تک آن ها می پردازیم .

** فرض : در ادبیات انتخاب بخش جست و جوی وب را انتخاب کرده . ( ورودی : تایپ عبارت مورد نظر در تایتل تایپ )

حکم : گرفتن خروجی از عبارت های یافت شده . ( حکم خروجی : جست و جو بین بیشترین عبارات یافت شده در صفحات اول جست و جو )

مثال : در تایتل تایپ گوگل ( همان مکان مورد نظر برای جست و جو ) عبارت دانلود نوحه جدید را تایپ می کنیم . خوب گوگل 10 صفحه به ما میدهد . +

جستجوهای مربوط به


( ادبیات جست و جو های مرتبط حکمی )
Searches related to دانلود نوحه جدید
در پایین عبارت های جست و جو شده .

حاج محمود کریمی

البته لازم به ذکر است که در صفحه جست و جوی ثانویه وقتی شما دارید دانلود نوحه جدید را تایپ میکنید بیشترین عبارت های جست و جوی اخیر را گوگل به شما نشان میدهد که شما میتوانید اگر عبارت مورد نظرتان در آن ها موجود بود بر روی آن کلیک تا 10 وب پیج اصلی ظاهر ( نمایان ) شود . ( رعایت کردن ادبیات شناسایی سریع حکمی )

خوب این پایان قصه ادبیات نیست .......... گویند فضای مجازی برای خودش دنیایی است

ادمه دارد ..........

یه مثال معروف هست که میگه : ملل دنیا هر کاری که میخوان انجام بدن اگه با هم متحد باشن حتما" قادر به انجام اون هستن . عین ملت ما که هشت سال پای دین و اعتقادشمون موندن تا ما امروز بتونیم هم توی دنیای واقعی و هم توی مجازی با هم باشیم . ( خوب این هشت سالم رعایت ادبیات ایثار و از خود گذشتگی بود مگه نه .......... ولی این یکی توی وجود ملت ما هست .......... )ادبیات موتور های جست و جو ! نقشه موتور های جست و جوی در جهان

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد